Etusivu > Ammattilaisille > Hoitotyö > Yhteystiedot

Yhteystiedot

​Yhtymähallinto

Pirjo Kejonen
Hallintoylihoitaja
puh. (08) 315 4323, gsm. 040-508 5943, pirjo.kejonen(at)ppshp.fi

Professori, sivuvirkainen ylihoitaja
Helvi Kyngäs
Oulun yliopisto, terveystieteiden laitos / hoitotiede
puh. 050 453 0121

Tutkimusylihoitaja Merja Meriläinen
puh. (08) 315 2135 

Ylihoitaja (opetus ja kehittäminen) Taina Kärsämänoja
puh. 040 768 9114

Sairaanhoidolliset palvelut tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Kirsi Rannisto
puh. 0400 609 204, kirsi.rannisto(at)ppshp.fi

Vastuualueen ylihoitajat

Diagnostiikka: Kirsi Rannisto, puh. 0400 609 204, kirsi.rannisto(at)ppshp.fi

Lapset ja naiset tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Seija Miettinen
puh. (08) 315 5102, 040-753 2441, seija.miettinen(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Lapset ja nuoret: Seija Miettinen, puh. (08) 315 5102, 040 753 2441, seija.miettinen(at)ppshp.fi
Synnytykset, naistentaudit ja genetiikka: Jaana Roininen, 
puh. (08) 315 3180, jaana.roininen(at)ppshp.fi

Medisiininen tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Eila Alavahtola
puh. (08) 315 4102, eila.alavahtola(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Syöpätaudit ja hematologia: Eila Alavahtola, puh. (08) 315 4102, eila.alavahtola(at)ppshp.fi
Sisätaudit ja keuhkosairaudet, ensihoito ja päivystys: Päivi Lavander, 
puh. (08) 315 3806, paivi.lavander(at)ppshp.fi
Neurologia, ihotaudit, geriatria ja kardiologia: Tarja Hulkko, 
puh. (08) 315 3968, tarja.hulkko(at)ppshp.fi

Operatiivinen tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Merja Fordell
puh. (08) 315 2680, merja.fordell(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Pään ja kaulan sairaudet ja kuntoutus: Katri Korolainen, puh.(08) 315 2260, katri.korolainen(at)ppshp.fi
Anestesia ja tehohoito: Merja Fordell, puh. (08) 315 2680,merja.fordell(at)ppshp.fi
Pehmytkudoskirurgia: Kaija Paakki-Tiainen, puh. (08) 315 2568, kaija.paakki-tiainen(at)ppshp.fi
Tehohoidon vastuuyksiköt ja tutkimus-, kehitys- ja tukipalvelut: 
Merja Meriläinen, puh. (08) 315 2135, merja.meriläinen(at)ppshp.fi
Tukielin- ja neurokirurgia: Anitta Tanhua,
puh. (08) 315 9081, anitta.tanhua(at)ppshp.fi

Psykiatrian tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Anna-Maija Puusti
puh. (08) 315 5107 tai 040 510 0272, anna-maija.puusti(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Aikuispsykiatria: Matti Laukkanen, puh. (08) 315 6701 tai 040 513 2086, matti.laukkanen(at)ppshp.fi
Lastenpsykiatria, nuorisopsykiatria ja yleissairaalapsykiatria: Anna-Maija Puusti, puh.(08) 315 5107 tai 040 510 0272 anna-maija.puusti(at)ppshp.fi

Oulaskangas ja Visala tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Eija Hukkanen
puh. (08) 429 7038 tai 0500 563 700, eija.hukkanen(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Oulaskangas: Eija Hukkanen, puh. (08) 429 7038 tai 0500 563 700, eija.hukkanen(at)ppshp.fi
Visala: johtava hoitaja Anne Palokangas, 
puh. (08) 429 7226 tai 044 5297226, anne.palokangas(at)ppshp.fi

Kehitysvammahuollon tulosalue

Kehitysvammahuolto: Hoitotyön vastaava Vuokko Raappana, 
puh. 040 768 9116, vuokko.raappana(at)ppshp.fi

 

Nordlab Oulu, Laboratorioalat: Sirpa Kuopus, 
puh. 040 6356 290, sirpa.kuopus(at)ppshp.fi