Etusivu > Ammattilaisille > Hoitotyö > Yhteystiedot


Yhteystiedot

​Yhtymähallinto

Pirjo Lukkarila
Hallintoylihoitaja
puh. 08 315 4323, gsm. 040 508 5943, pirjo.lukkarila(at)ppshp.fi

Professori, sivuvirkainen ylihoitaja
Helvi Kyngäs
Oulun yliopisto, terveystieteiden laitos / hoitotiede
puh. 050 453 0121

Sairaalaylihoitaja Merja Meriläinen
puh. 08 315 2135, 0400 816 806, merja.merilainen(at)ppshp.fi 

Ylihoitaja (opetus ja kehittäminen) Taina Kärsämänoja
puh. 040 768 9114, taina.karsamanoja(at)ppshp.fi

Sairaanhoidolliset palvelut tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Kirsi Rannisto
puh. 0400 609 204, kirsi.rannisto(at)ppshp.fi

Vastuualueen ylihoitajat

Diagnostiikka: Kirsi Rannisto, puh. 0400 609 204, kirsi.rannisto(at)ppshp.fi

Lapset ja naiset tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Seija Miettinen
puh. 08 315 5102, 040 753 2441, seija.miettinen(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Lapset ja nuoret: Seija Miettinen, puh. 08 315 5102, 040 753 2441, seija.miettinen(at)ppshp.fi
Synnytykset, naistentaudit ja genetiikka: Jaana Roininen, 
puh. 08 315 3180, jaana.roininen(at)ppshp.fi

Medisiininen tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Päivi Lavander
puh. 08 31 53806, 040 673 4267, paivi.lavander (at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Ensihoito ja päivystys: Eila Alavahtola, puh. 08 315 4102, eila.alavahtola(at)ppshp.fi
Sisätaudit ja keuhkosairaudet, syöpätaudit ja hematologia: Päivi Lavander
puh. 08 315 3806, paivi.lavander(at)ppshp.fi
Neurologia, ihotaudit, geriatria ja kardiologia: Tarja Hulkko, 
puh. 08 315 3968, tarja.hulkko(at)ppshp.fi

Operatiivinen tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Merja Fordell
puh. 08 315 2680, merja.fordell(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Pään ja kaulan sairaudet ja kuntoutus: Katri Korolainen, puh. 08 315 2260, katri.korolainen(at)ppshp.fi
Anestesia ja tehohoito: Merja Fordell, puh. 08 315 2680,merja.fordell(at)ppshp.fi
Pehmytkudoskirurgia: Kaija Paakki-Tiainen, puh. 08 315 2568, kaija.paakki-tiainen(at)ppshp.fi
Tehohoidon vastuuyksiköt ja tutkimus-, kehitys- ja tukipalvelut: 
Marjaana Haataja, puh. 08 31 59370, 050 465 4305, s.marjaana.haataja (at)ppshp.fi
Tukielin- ja neurokirurgia: Anitta Tanhua,
puh. 08 315 9081, anitta.tanhua(at)ppshp.fi

Psykiatrian tulosalue

Tulosalueen ylihoitaja Matti Laukkanen
puh. 08 31 56701, 040 513 2086 , matti.laukkanen(at)ppshp.fi

Vastuualueiden ylihoitajat

Aikuispsykiatria: Matti Laukkanen, puh. 08 315 6701 tai 040 513 2086, matti.laukkanen(at)ppshp.fi
Lastenpsykiatria, nuorisopsykiatria ja yleissairaalapsykiatria: Sirpa Juntunen, puh. 08 31 59237 tai 040 841 0034, sirpa.juntunen(at)ppshp.fi

Oulaskangas-tulosalue

Tulosalueen vs. ylihoitaja Ira Karvonen
puh. 08 429 7038 tai 0500 563 700, ira.karvonen(at)ppshp.fi

Vastuualueen ylihoitajat

Oulaskangas: Ira Karvonen, puh. (08) 429 7038 tai 0500 563 700, ira.karvonen(at)ppshp.fi

Kehitysvammahuollon tulosalue

Kehitysvammahuolto: Hoitotyön vastaava Vuokko Raappana, 
puh. 040 768 9116, vuokko.raappana(at)ppshp.fi

 

Nordlab Oulu, Laboratorioalat: Sirpa Kuopus, 
puh. 040 6356 290, sirpa.kuopus(at)ppshp.fi